A fost inaugurată noua școală din localitatea Mătăsaru!

Astăzi, în comuna Mătăsaru, a fost inaugurată noua școală din localitate construită cu fonduri europene de administrația condusă de primarul Naie Radu. Cei 140 de copii care vor învăța în cele 8 clase ale școlii au toate condițiile necesare pentru a învăţa bine și a avea rezultate foarte bune.

Consiliul Județean Dâmbovița va asigura dotările școlii prin achiziția mobilierului, a materialelor didactice și a echipamentelor digitale, acestea având o valoare totală de 1.130.000 de lei. Felicitări primarului Naie Radu și echipei sale pentru construirea acestei școli! Nu în ultimul rând, mă bucur că administrația județeană reușește să se implice activ în educația copiilor din Mătăsaru „, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *