Bărbulețu, campioană la fotbal feminin!

Echipa de fotbal fete (U13) a comunei Bărbulețu a câștigat Cupa Satelor Dâmbovița. “Panterele negre” s-au impus la penalty-uri, în fața “panterele roz” de la Potlogi.

Momente memorabile la Bucșani, unde s-a stabilit prima campioană din istoria Cupei Satelor Dâmbovița la fotbal feminin (U13). A plouat cu lacrimi, de bucurie, de emoție sau de frustrare, într-o zi care va rămâne pe viață în amintirea fetelor, aplaudate la scenă deschisă.

“Panterele negre” de la Bărbulețu (antrenor Marius Buzescu) și „panterele roz” de la Potlogi (antrenor Alexandru Tănase) au oferit o finală de poveste, cu un gol egalizator marcat la ultima fază (1-1) și cu multe lovituri de departajare. S-a impus Bărbulețu, cu 3-2 la general.

Lotul campioanei județene din Bărbulețu a fost format din Carina Burlacu, Ioana Geantă, Erika Mateoiu, Aniela Puiu, Jessica Robescu, Maya Bâlea, Adriana Bănescu, Flavia Buzescu, Rebeca Gagiu, Sofia Ilinca și Sonia Robescu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *