Crevedia: Oamenii au rămas, din nou, pe drumuri. Containerele erau casa lor, dar un incendiu le-a mistuit

Incendiul a lăsat fără un acoperiș deasupra capului câțiva oameni, victime ale exploziei din 2023. Containerele erau amenajate într-o curte, iar în ele locuiau persoane afectate de tragedia de acum un an și jumătate.

Nu a mai rămas nimic, nimic. Se mai vede încă fum. E ars tot, tot ce reușisem să construim și noi, eram mândri că aveam unde să stăm cu copiii. Iar nu mai e nimic. Nu mai e nimic, nici containere, nici nimic. Până și cărămida pentru casa nouă s-a distrus”, a spus, o femeie, care a fost afectată și de exploziile din 2023.

„Făcea scântei de la tabloul electric de la bucătărie. Am vrut să-l opresc, nu am reușit. Am scos copiii afară din casă și m-am dur direct la contoar să opresc de pe stâlp. Bubuia pe țevi și a luat foc tot”, spune o altă femeie.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *