Chindia Târgoviște a decis să-l demită pe antrenorul Ilie Poenaru, la scurt timp după ce echipa a suferit a treia înfrângere consecutivă în play-off-ul din Liga 2.

În deschiderea etapei a treia din play-off, Chindia Târgoviște a pierdut pe teren propriu cu FC Bihor, scor 1-3.
În urma acestui rezultat, Chindia a căzut pe locul șase în play-off, la trei puncte în urma bihorenilor.
Eşecul nu a fost digerat de conducerea clubului, care a decis să-l demită pe llie Poenaru imediat după meci.
“Chindia Târgoviște anunță încetarea de comun acord a raporturilor contractuale cu antrenorul llie Poenaru. Numit înaintea acestui sezon, Poenaru a pregatit echipa noastră în 26 de meciuri “.
