Apartament cuprins de flăcări, la Târgoviște! Un bărbat a suferit arsuri la nivelul membrelor

A fost panică, noaptea trecută, în jurul orei 22:50, după ce un incendiu a izbucnit într-un apartament din municipiul Târgoviște. Vâlvătaia s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 40 de metri pătrați. Proprietarul, un bărbat, de 50 de ani a suferit arsuri la nivelul membrelor și a fost transportat la spital. Pe durata intervenției 11 persoane s-au autoevacuat din imobil.

La fața locului au acționat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Târgoviște cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru intervenții și salvări de la înălțime și un echipaj SMURD.

Incendiul s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 40 de metri pătrați.

În continuare echipajele au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.

În urma evenimentului a fost identificată o victimă de sex masculin, în vârstă de 50 de ani, conștientă, care a suferit arsuri la nivelul membrelor superioare. Aceasta a fost asistată medical la fața locului de echipajul SMURD și ulterior transportată la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare.

Pe durata intervenției 11 persoane s-au autoevacuat din imobil, a transmis ISU Dâmbovița.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *