Pieton rănit, după ce unui șofer i s-a făcut rău și s-a oprit cu mașina pe trotuar

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier au intervenit pentru a efectua cercetări, ca urmare a producerii unui eveniment rutier, pe strada Laminorului, din municipiul Târgoviște. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit faptul că un bărbat, de 70 de ani, în timp ce ar fi condus un autoturism pe strada Laminorului, din municipiul Târgoviște, în împrejurări ce urmează a fi stabilite ulterior, ar fi intrat în 5 autoturisme staționate.

În urma evenimentului, șoferul de 70 de ani a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Totodată, un bărbat, de 60 de ani, ce se deplasa în calitate de pieton, ar fi fost rănit, fiind condus la o unitate medicală.

Screenshot

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cauza și împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *