În cursul serii trecute, în jurul orei 22:00, polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier. Din cercetările preliminare, polițiștii au stabilit faptul că o tânără, de 19 ani, din comuna Vulcana-Pandele, în timp ce ar fi condus un autoturism pe DN 71, în comuna Doicești, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și ar fi părăsit partea carosabilă.

În urma evenimentului, șoferița și o pasageră, de 20 de ani, au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cele două tinere nu au depus plângere pentru comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
