Unui bărbat din Șotânga ia fost așa de drag un ursuleț de pluș, de aproape 2 metri, încât a decis să îl i-a acasă. Ursul de pluș, element de decor din cadrul Târgului de Crăciun, a fost furat din apropierea uneia dintre căsuțele din lemn.

Dispariția ursului de pluș a fost anunțată de către primarul Târgoviștei, Cristian Stan.
Potrivit edilului, a fost descoperit și hoțul, care ar fi de fel din comuna Șotânga.
Mai mult de atât, primarul târgoviștean l-a atenționat pe hoțoman să nu se culce prea devreme fiindcă îi vor bate la ușă „musafiri” în uniformă.
“Proprietarul mașinii DB 23 M_S, din Șotânga, care „a luat” acasă un urs de pe platou, este rugat să nu se culce prea devreme, pentru că va avea “musafiri” în uniformă! “, a precizat primarul orașului Târgoviște.
